Na hlavný obsah

Most v Hlohovci opäť otvoria pre dopravu v pondelok

Pre autobusy ho sprejazdnia od utorka.

Most v Hlohovci opäť otvoria pre dopravu v pondelok
Rekonštrukčné práce na moste ponád Váh v Hlohovci. Foto: TASR

Most ponad rieku Váh na ceste II/513 v Hlohovci opäť sprejazdnia pre motorové vozidlá v pondelok (9. 1.) od 18.00 h. Prvé prímestské autobusy sa na most vrátia v utorok (10. 1.). Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

„O vrátení automobilovej dopravy na najdlhší most vo vlastníctve TTSK rozhodol okresný úrad na základe výsledkov skúšky zaťažiteľnosti mosta, ktorá dopadla veľmi dobre. Naplnil sa účel rekonštrukcie, ktorým bolo zvýšiť bezpečnosť a stabilitu mosta,“ uviedol Viskupič.

„Končí sa tým obdobie dočasných obmedzení, ktoré znižovali komfort obyvateľov Hlohovca a jeho okolia. Rekonštrukcia mosta v tretej etape pokračuje bez ďalších výrazných dopravných obmedzení,“ spresnil Viskupič a poďakoval obyvateľom TTSK za trpezlivosť.

Most uviedli do predčasného užívania na základe záverov rokovania kompetentných orgánov v pondelok, zohľadnili najmä výsledky skúšky zaťažiteľnosti mosta z uplynulého týždňa. Režim premávky upravili dopravným značením. Chodci môžu po moste prechádzať po novom chodníku.

„Od utorka 10. januára sa na most vrátia aj prímestské autobusy. Aktuálne cestovné poriadky sú k dispozícii na webovej stránke dopravcu Arriva Trnava. Posilnené vlakové spojenie Hlohovca s Leopoldovom bude k dispozícii do nedele 15. januára. Následne budú vlaky na tejto trase premávať v štandardnom režime podľa platného grafikonu,“ doplnila riaditeľka odboru komunikácie TTSK Natália Petkáčová.

Žiadne ďalšie obmedzenia

Ďalšia etapa rekonštrukcie si už nevyžiada dopravné obmedzenia. Dobudujú sa cyklotrasy po oboch stranách mosta, ako aj druhý z chodníkov. Nasledujúce práce sa budú týkať spodnej stavby a okolia mosta.

Most číslo 513-006 cez rieku Váh má 343 metrov a nachádza sa na ceste II/513. Postavili ho v 60. rokoch, pričom ho 40 rokov prakticky neopravovali. Pre zistenie havarijného stavu ho uzatvorili pre dopravu v posledný marcový deň 2022. Otvorenie pôvodne ohlásili na koniec novembra, napokon sa termín musel odložiť.

Realizovaná komplexná rekonštrukcia mosta má výrazne predĺžiť jeho životnosť i bezpečnosť účastníkov premávky. Navyše pribudnú nové chodníky a cyklotrasy po oboch stranách mosta. Na projekt v hodnote 5,6 milióna eur získal TTSK nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny