Na hlavný obsah

Mowinckelová zvíťazila v super-G v Cortine d’Ampezzo

Dostala sa do vedenia celkového poradia v disciplíne.

Mowinckelová zvíťazila v super-G v Cortine d’Ampezzo
Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová. Foto: TASR/AP

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová zvíťazila v nedeľňajšom (22. 1.) super-G prebiehajúcej sezóny Svetového pohára (SP) v talianskej Cortine d’Ampezzo.

Pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou mala v cieli náskok 30 stotín sekundy a pódium doplnila domáca lyžiarka Marta Bassinová (+0,47). Mowinckelová sa dostala do vedenia celkového poradia v disciplíne.

Tridsaťročná Nórka si pripísala len tretí triumf v kariére a prvý od vlaňajšieho super-G vo francúzskom Meribeli. O priebežné vedenie prišla Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila až jedenáste miesto s mankom 84 stotín sekundy.

Momentálne figuruje na treťom mieste za Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Tá v Cortine obsadila štvrtú priečku a pódium jej ušlo len o 0,03 s. Líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová z USA skončila siedma (+0,62).

Predviedla kvalitnú jazdu

Mowinckelová predviedla kvalitnú jazdu a v náročných pasážach dokázala udržať rýchlosť. Blysla sa najlepším časom v druhom a treťom sektore a žiadna zo súperiek sa k nej nedokázala výraznejšie priblížiť.

„Zdalo sa mi, že som miestami pomalá a strácam čas i kontrolu nad lyžami. V cieli ma čakalo veľké prekvapenie a šťastie,“ uviedla víťazka v rozhovore pre televíziu Eurosport.

V talianskom stredisku sa konali okrem super-G aj dva zjazdy. Piatkový (20. 1.), v ktorom triumfovala Goggiová, bol náhradou za zrušené preteky v St. Antone. V sobotnom (21. 1.) si pripísala prvý triumf po vyše štyroch rokoch Slovinka Ilka Štuhecová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport