Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

NDS tento rok dokončí len severný obchvat Prešova

Začne sa aj výstavba nových projektov.

NDS tento rok dokončí len severný obchvat Prešova
Nedobudovaná križovatka diaľnic D1 a D4 pred Bratislavou. Foto: RTVS

Diaľničná spoločnosť tento rok odovzdá do užívania severný obchvat Prešova. Zároveň by mali stroje pracovať na stavbe križovatky diaľnic D1 a D4 pri Bratislave. Hoci autostrády pribúdajú, naďalej zostávajú dôležité úseky D1 na severe Slovenska nedokončené.

Pred koncom roka stihla Národná diaľničná spoločnosť (NDS) otvoriť úsek rýchlostnej cesty R2 Mýtna – Lovinobaňa – Tomášovce neďaleko Lučenca. V roku 2023 pribudne aj úsek rýchlostnej cesty R4 v okolí Prešova.

„Plánujeme otvoriť prvú etapu severného obchvatu Prešova, to je R4. Malo by to byť v prvom polroku 2023 a myslím, že budeme otvárať aj úsek R3 na Orave. Takisto by sme mali otvoriť a odovzdať do užívania privádzač na D3 pre Kysucké Nové Mesto,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Pozrite si celú reportáž RTVS:

V roku 2023 plánuje NDS spustiť výstavbu križovatky diaľnic D1 a D4 pred Bratislavou. Práce sa začnú aj na obchvate Šale. „Chýba nám nielen dôležitá križovatka s D1, ale aj tunel Karpaty, ktorý by uzavrel D4 naspäť na D2. Kým pri križovatke je odhad dva roky, pri tuneli je to až 10 rokov,“ vysvetlil dopravný analytik Jozef Drahovský.

V priebehu roka 2022 sa opäť oddialila dostavba úseku diaľnice D1 Hubová-Ivachnová pri Ružomberku a tunela Višňové. Obe stavby mali byť hotové do konca roka 2023.

K prepojeniu Bratislavy a Košíc diaľnicou treba vybudovať úsek medzi Turanmi a Hubovou. Tam sa ešte práce nezačali vôbec. Spustenie výstavby tohto úseku odďaľujú aj protesty ekologických aktivistov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko