Nórski biatlonisti triumfovali aj v tretej štafete tejto sezóny

A to aj napriek tomu, že im nevyšiel začiatok.

Na snímke nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö. Foto: TASR/AP

Nórski biatlonisti zvíťazili v piatkovej (13. 1.) štafete Svetového pohára. Kvarteto Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen a Johannes Thingnes Bö dosiahlo v nemeckom Ruhpoldingu čas 1:10:51,4.

Druhé miesto obsadili so stratou 20,1 sekundy domáci Nemci a tretí skončili Francúzi (+55,6).

Nórom vôbec nevyšiel začiatok, keď Lägreid musel absolvovať trestný okruh na druhej streľbe a štafetu odovzdal na desiatom mieste.

Starší z bratov Böovcov Tarjei sa posunul najmä na položke v stoji a odovzdal štafetu na piatej pozícii. Strata na vedúcich Francúzov bola 34,2 sekundy.

Z manka na lídrov stiahol Christiansen presne tridsať sekúnd a Johannes Thingnes Bö vybojoval víťazstvo pre nórsku štafetu aj v tretích pretekoch v tejto sezóne.