Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Premiér chce predstaviť dohodu o ďalšom fungovaní v priebehu januára

Vývoj rokovaní komentovať nechcel.

Premiér chce predstaviť dohodu o ďalšom fungovaní v priebehu januára
Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) rokuje s partnermi o vývoji situácie po páde vlády aj v týchto dňoch. Komentovať vývoj rokovaní nebude a predstaví až finálnu dohodu. Uviedla to jeho hovorkyňa Ľubica Janíková. Dohodu chce predstaviť v priebehu januára.

Heger avizoval januárové rokovania o novej väčšine 76 poslancov. Ešte pred Vianocami hovoril, že sa plánuje v januári stretávať s politikmi z demokratického spektra, no nie s lídrami Smeru-SD a Hlasu-SD ani s extrémistami.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) vtedy povedal, že trvá na predčasných voľbách, premiérovi však nebude kaziť rokovania o novej väčšine. Koalícia má podľa neho do konca januára pripraviť zmenu ústavného zákona a priviesť Slovensko k predčasným voľbám. Dodal, že ak k tomu nedôjde, prezidentka vymenuje úradnícku vládu.

Úradnícku vládu bez opory v parlamente nepodporuje vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Kritizuje aj možnosť predčasných volieb. Tie podľa nej vždy priniesli Slovensku katastrofálny výsledok.

V súvislosti s otázkou spájania demokratických síl sa podľa Janíkovej vyjadril Heger jasne. „Spolupracovať chce so všetkými demokratmi, ktorí prechovávajú spoločné hodnoty ľudskej dôstojnosti, slobody a demokracie, rešpektu, spravodlivosti a mieru. Za takéhoto politika považuje aj Mikuláša Dzurindu,“ priblížila.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko