Na hlavný obsah

Pri brehoch Japonska sa potopila loď s 22 ľuďmi, 14 sa podarilo zachrániť

Po ďalších sa pátra.

Pri brehoch Japonska sa potopila loď s 22 ľuďmi, 14 sa podarilo zachrániť
Na ilustračnej snímke - prevrátený čln. Foto: TASR/AP

Pri juhozápadnom pobreží Japonska sa v noci na stredu (25. 1.) za búrlivého počasia potopila nákladná loď s 22 členmi posádky. Štrnásť ľudí z plavidla mieriaceho do Južnej Kórey sa podarilo zachrániť, po ďalších sa pátra, uviedli podľa agentúry AP juhokórejské úrady. Japonská pobrežná stráž podľa afp oznámila, že 11 ľudí, ktorých vytiahli z vody, je v bezvedomí.

Plavidlo, na ktorom bolo 14 čínskych a osem mjanmarských členov posádky, smerovalo do juhokórejského prístavu Inčchon s nákladom dreva a ďalšieho tovaru. V utorok (24. 1.) okolo 23:15 miestneho času vydala loď núdzové volanie a o 3,5 hodiny neskôr išla ku dnu.

Do pátrania asi 160 kilometrov od pobrežia japonskej provincie Nagasaki sa zapojili hliadkové člny a lietadlá aj dve komerčné lode. Ich úsilie ale komplikuje silný vietor a rozbúrené more.

Päť čínskych členov posádky zachránila súkromná loď plaviaca sa okolo. Všetci boli schopní komunikovať. Zachránení vypovedali, že kým ich loď klesla ku dnu, zvládla posádka spustiť záchranné člny.

Deväť ďalších ľudí zachránilo japonské letectvo v spolupráci s juhokórejskou pobrežnou strážou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet