Na hlavný obsah

Pri požiari domova pre mentálne postihnutých v Nemecku zahynuli dvaja ľudia

Jeho príčina doposiaľ nebola známa.

Pri požiari domova pre mentálne postihnutých v Nemecku zahynuli dvaja ľudia
Ilustračná snímka. Foto: Unsplash

Dve obete si vyžiadal ničivý požiar, ktorý v noci na utorok (23. 1.) vypukol v zariadení pre mentálne ťažko postihnuté osoby v okrese Unna v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, informuje agentúra DPA.

Dvaja ľudia na mieste podľahli zraneniam napriek pokusom o oživovanie. Ďalšiu osobu, ktorá utrpela vážne zranenia, po reanimácii previezli do nemocnice, spresnili v utorok v skorých ranných hodinách policajné zdroje. Vek ani pohlavie obetí nezverejnili. Ľahšie zranenia utrpel jeden človek.

Mohutný požiar vypukol v pondelok (23. 1.) neskoro večer v jednej z budov patriacich zariadeniu v meste Kamen, spresňuje DPA. Mesto leží severovýchodne od Dortmundu v Porúrí. Nebolo bezprostredne jasné, koľko obyvateľov sa v budove nachádzalo v čase požiaru; dovedna je tam nahlásených 60 ľudí, uviedla polícia.

Požiar sa podarilo uhasiť

Požiar sa hasičom podarilo uhasiť, jeho príčina doposiaľ nebola známa. Na miesto nešťastia už v noci dorazili vyšetrovatelia.

K podobnému incidentu, avšak so šťastnejším koncom, došlo v noci aj v metropole Berlín, kde v štvrti Mariendorf začal horieť 13-poschodový domov pre seniorov. Požiar z doposiaľ neznámych príčin vypukol krátko po polnoci v jednej z ošetrovní na prízemí budovy.

Svoje byty museli opustiť desiatky ľudí, k zraneniam však nedošlo. Na hasení požiaru sa podieľalo 120 hasičov.

Iba začiatkom minulého týždňa zahynuli pri požiari v zariadení pre psychicky chorých v Reutlingene v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko tri osoby vo veku 53, 73 a 88 rokov, pripomína DPA. Zranenia utrpelo 11 ľudí.

V tejto súvislosti vyšetrujú úrady podozrenia voči 57-ročnej obyvateľke domova, ktorá mala oheň založiť vo svojej izbe. Čelí podozreniam z trojnásobnej vraždy a 11-násobného pokusu o vraždu. Pri požiari sama utrpela ťažké zranenia, uzatvára DPA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet