Na hlavný obsah

Rakúska polícia našla v pivnici rodinu so šiestimi deťmi

Schovávali sa tam nelegálne niekoľko mesiacov.

Rakúska polícia našla v pivnici rodinu so šiestimi deťmi
Ilustračná snímka. Foto: ČTK/Martina Odehnalová

Polícia objavila v jednej z nepoužívaných vínnych pivníc v Dolnom Rakúsku rodinu so šiestimi deťmi britskej národnosti, ktorá sa v nej nezákonne ukrývala niekoľko mesiacov. Otec detí je členom extrémistického pravicového hnutia Reichsburger (Ríšski občania) a známy popierač holokaustu. V pondelok (30. 1.) to uviedla stanica BBC.

Úrady zalarmovali susedia, ktorí si všimli, že z pivnice v meste Obritz blízko českých hraníc sa ozývajú detský plač a hlasy. Keďže sa obávali o zdravotný a psychický stav detí, snažili sa dostať dovnútra, no otec rodiny na nich útočil obranným paprikovým sprejom.

Deti vo veku sedem mesiacov až päť rokov po zásahu polície spolu s matkou previezli do nemocnice na kontrolu. Policajný hovorca Stefan Loidl však uviedol, že deti „sú v dobrom stave a neboli zanedbané“.

Starostlivosť o maloletých v súčasnosti prebral štát. Otca detí, 54-ročného Rakúšana, ktorý napísal niekoľko kontroverzných kníh o popieraní holokaustu, zadržali, avšak následne ho polícia prepustila na kauciu. Prípad je aktuálne predmetom vyšetrovania.

Polícia tiež vyhlásila, že neexistuje podozrenie, že by deti v pivnici niekto sexuálne zneužíval. Na mieste sa však našlo aj niekoľko zbraní vrátane pušky, dvoch lukov a niekoľkých vzduchoviek.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet