Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Referendum na Sliači bolo protizákonné, tvrdí Naď

Primátorka mesta by sa podľa neho mala verejne ospravedlniť.

Referendum na Sliači bolo protizákonné, tvrdí Naď
Na snímke volič v Sliači. Foto: TASR

Novembrové referendum o takzvanej americkej základni na Sliači bolo protizákonné, informoval o tom vo štvrtok (19. 1.) na sociálnej sieti dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

„Podľa Okresnej prokuratúry vo Zvolene je všeobecne záväzné nariadenie o miestnom referende totiž v rozpore so zákonom o obecnom zriadení,“ dodal.

Samotnú referendovú otázku nazval nezmyselnou, pretože „žiadnu americkú základňu, a to nielen na Sliači, ale ani nikde inde na Slovensku, nikto zriaďovať neplánuje“. Podľa neho bolo aj preto toto referendum „zbytočné“ a jeho výsledky „irelevantné“.

Dodal, že je otázne, či niekto bude niesť zodpovednosť za to, že „ľudí podviedol a premrhal nezanedbateľnú sumu“. Uviedol, že by sa primátorka mesta Sliač mala „verejne ospravedlniť“ a „uhradiť trovy konania referenda z vlastného vrecka“.

Navyše sa podľa Naďa ukázalo, že vedenie mesta Sliač „nemá v poriadku vlastné predpisy“. „Sliač vo svojom nariadení modifikoval podmienky platnosti výsledkov miestneho referenda, čo je v priamom rozpore so zákonom,“ vysvetlil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko