Na hlavný obsah

Strana Spolu mení názov na Modrá koalícia

Kollár podpísal s Dzurindom memorandum o spoločnej politickej budúcnosti.

Strana Spolu mení názov na Modrá koalícia
Na snímke predseda SPOLU Miroslav Kollár. Foto: TASR

Mimoparlamentná strana Spolu chce zmeniť názov na Modrá koalícia. Podala žiadosť na Ministerstvo vnútra (MV) SR o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Informovala o tom strana.

„Predseda strany Miroslav Kollár a podpredseda strany Pavel Nechala v utorok 24. januára podali na MV SR žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Zmenu názvu strany odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany Spolu v pondelok 23. januára,“ priblížila strana.

Má ísť o ďalší avizovaný krok v spájaní niekdajšej strany Spolu s projektom expremiéra Mikuláša Dzurindu. V príprave širšej stredopravej platformy na najbližšie parlamentné voľby.

Podľa slov šéfa Spolu je cieľom široká a dlhodobá spolupráca nielen pre blížiace sa predčasné voľby. Na nasledujúcom sneme strany majú byť prijaté ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania sa s Dzurindovým projektom. Konať sa má v prvej polovici februára 2023.

Kollár v pondelok podpísal s Dzurindom memorandum o spoločnej politickej budúcnosti. Dohodli sa na úprave stanov strany i na tom, že personálne nominácie na jednotlivé pozície budú predložené snemu „zjednotenej politickej strany po vzájomnej dohode a spoločnej akceptácii navrhovaných kandidátov“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko