Na hlavný obsah

V čínskej provincii Che-nan sa už covidom infikovalo takmer 90 % obyvateľov

Čína v decembri náhle uvoľnila opatrenia.

V čínskej provincii Che-nan sa už covidom infikovalo takmer 90 % obyvateľov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Takmer 90 % obyvateľov tretej najľudnatejšej čínskej provincie Che-nan sa už infikovalo koronavírusom, uviedli v pondelok (9. 1.) tamojšie úrady. Informovala o tom agentúra AFP.

K 6. januáru 2023 bola miera infekcie covidom v Che-nan 89 %, povedal riaditeľ zdravotnej komisie provincie. Podľa zverejnených údajov sa odhaduje, že z celkovej populácie 99,4 milióna sa koronavírusom nakazilo 88,5 milióna obyvateľov provincie, píše AFP.

Miestne nemocnice zaznamenali najväčší nával pacientov 19. decembra a následne sa čísla začali znižovať, uviedol riaditeľ zdravotnej komisie provincie Che-nan.

Čína v decembri náhle uvoľnila prísne protipandemické opatrenia. V súčasnosti preto bojuje s rapídnym nárastom nových prípadov nákazy ochorením COVID-19.

Podľa agentúry AFP sa očakáva, že ich počet v Číne bude stúpať, keďže koncom januára sa začínajú oslavy lunárneho Nového roku spojené s hromadným cestovaním.

Podľa oficiálnych štatistík z minulého týždňa sa koronavírusom od decembrového uvoľnenia opatrení v Číne infikovalo iba 120 000 ľudí a 30 osôb zomrelo.

AFP pripomína, že tieto údaje neodrážajú skutočný rozsah pandémie, keďže komunistická vláda v Pekingu v decembri zúžila definíciu úmrtí na koronavírus a zrušila aj povinné testovanie na covid.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet