Na hlavný obsah

V Holandsku zadržali muža pre podozrenie, že cez internet zneužil sto dievčat

Vyšetrovatelia v jeho počítači našli 150 zložiek s menami.

V Holandsku zadržali muža pre podozrenie, že cez internet zneužil sto dievčat
Na ilustračnej snímke počítač. Foto: Unsplash

Polícia v Holandsku zadržala 24-ročného muža, ktorý je podozrivý, že prostredníctvom internetu zneužil viac ako sto dievčat.

Svoje obete presviedčal, aby mu posielali fotografie, na ktorých boli nahé, a potom ich vydieral. Podľa prokuratúry v Brede ide o najrozsiahlejší prípad tohto typu v krajine, napísala agentúra DPA.

Vyšetrovatelia v počítači muža našli 150 zložiek s menami dievčat. Niektoré z nich obsahovali tisícky fotografií.

„Svojim obetiam urobil zo života peklo,“ uviedol hovorca prokuratúry. Identitu všetkých dievčat sa ešte nepodarilo zistiť. Najmladšie, o ktorej vyšetrovatelia už vedia, je 13 rokov.

Muž postupoval vždy rovnakým spôsobom. Dievča kontaktoval prostredníctvom sociálnych sietí. Najskôr jej za fotky, na ktorých bude nahá, ponúkal peniaze. Keď mu snímky poslala, vyhrážal sa jej, že ich zverejní, ak mu nedodá ďalšie.

V niektorých prípadoch to údajne naozaj urobil. Polícia muža zadržala už v októbri, prokuratúra o ňom však informovala až teraz. Prípad vyšiel najavo, keď na údajného internetového predátora jedna z dievčat podala trestné oznámenie. Nasledovalo ich ďalších sedem a vyšetrovatelia predpokladajú, že ich ešte pribudne.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet