Na hlavný obsah

V súvislosti s prípadom influencera Tatea vykonali ďalšie razie

Išlo o ďalších sedem domových prehliadok.

V súvislosti s prípadom influencera Tatea vykonali ďalšie razie
Kontroverzný influencer, notoricky známy šírením nenávisti na sociálnych sieťach, Andrew Tate. Foto: TASR/AP

Rumunský orgán pre boj s organizovaným zločinom vykonal ďalších sedem domových prehliadok v rámci vyšetrovania týkajúceho sa bývalého profesionálneho kickboxera a kontroverzného influencera Andrewa Tatea. Informovala o tom vo štvrtok (12. 1.) agentúra AP.

Hovorkyňa Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmu (DIICOT) Ramona Bollaová uviedla, že v okresoch Bukurešť, Ilfov a Prahova prebiehajú prehliadky „s cieľom získať ďalšie dôkazy“.

Tate (36), ktorý má britské aj americké občianstvo, bol spolu so svojím bratom Tristanom a s dvoma Rumunkami zadržaný 29. decembra v Rumunsku pre podozrenie z pašovania ľudí, znásilnenia a založenia organizovanej zločineckej skupiny.

Odvolací súd v Bukurešti všetkým štyrom v utorok (10. 1.) potvrdil 30-dňovú väzbu. Tú im súd predĺžil z 24-hodinovej vlani v decembri.

Tateovi, ktorý sa pred niekoľkými rokmi spolu s bratom Tristanom presťahoval do Rumunska, zakázali za jeho mizogýnne výroky prístup k viacerých sociálnym sieťam, napríklad k youtube, facebooku, instagramu aj tiktoku. Povolili mu však vrátiť sa na Twitter, keď ho kúpil americký podnikateľ Elon Musk. Na Twitteri má 4,5 milióna sledovateľov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet