Na hlavný obsah

V ukrajinskom meste Buča otvorili „jurtu nezlomnosti“

Ponúka priestor, kde sa ľudia môžu zohriať a najesť.

V ukrajinskom meste Buča otvorili „jurtu nezlomnosti“
Jurta nezlomnosti v meste Buča. Foto: odessa-journal.com

Kazachstan dal v ukrajinskom meste Buča postaviť „jurtu nezlomnosti“, ktorá obyvateľom ponúka priestor, kde sa môžu zohriať a dostať teplé jedlo či nápoj. Napísal o tom v nedeľu (8. 1.) britský denník Guardian.

Britský denník (The Guardian) sa odvoláva na webovú stánku Odessa Journal, podľa ktorej túto „jurtu nezlomnosti“ finančne podporili občania Kazachstanu, veľvyslanectvo Kazachstanu na Ukrajine a Sergej Nahorňak, predseda ukrajinskej skupiny pre medziparlamentné vzťahy s Kazachstanom.

Web Odessa Journal dodal, že po celej Ukrajine majú postupne postaviť šesť takýchto júrt. Miestnym obyvateľom poslúžia ako výhrevňa počas výpadkov prúdu, ktoré sú dôsledkom ostreľovania objektov kritickej infraštruktúry ruskou armádou.

V meste Buča sa v marci odohral masaker, píše The Guardian. V tomto meste pri metropole Kyjev po stiahnutí ruskej armády objavili stovky tiel.

Vysoký komisár OSN pre ľudské práva Volker Türk v decembri uviedol, že jeho úrad v období od 4. do 30. marca na mieste zdokumentoval 73 zabitých civilistov vrátane troch detí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet