Na hlavný obsah

Vlhová obsadila druhé miesto v slalome v Záhrebe

Vyhrala Shiffrinová z USA.

Vlhová obsadila druhé miesto v slalome v Záhrebe
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v stredajšom (4. 1.) slalome v chorvátskom Záhrebe. Predbehla ju len Američanka Mikaela Shiffrinová, na ktorú stratila 76 stotín sekundy.

Shiffrinová oslávila 81. triumf v prestížnom seriáli. Na tretej priečke skončila Anna Swennová Larssonová zo Švédska s odstupom 1,21 sekundy.

Shiffrinová triumfovala v Záhrebe po piaty raz a už iba jedno víťazstvo jej chýba k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej, ktorá vyhrala 82 pretekov SP. Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkovo v 86 pretekoch.

„Som veľmi šťastná. Je to neuveriteľné, že som vyhrala piate preteky SP za sebou. Lyžovanie mi teraz prináša veľkú radosť,“ uviedla v cieľových priestoroch Shiffrinová, ktorá je suverénne na čele celkového poradia SP a vedie aj klasifikáciu slalomu.

Vlhová získala v Záhrebe korunu snehovej kráľovnej tri roky za sebou. V stredu bola po prvom kole druhá o 55 stotín za Shiffrinovou, keď sa po výjazde zo strminy nevyhla chybám. V druhom kole predviedla na rozbitej trati dravú jazdu, zvládla aj terénne nerovnosti a posunula sa na druhú priečku.

„Bolo to náročné, bolo veľmi teplo. Ja to hodnotím pozitívne. Teším za z druhého miesta. Odstup od Mikaely je trochu väčší, ale ona je v tejto sezóne veľmi silná. Keď sa rozbehne, je veľmi ťažké ju zastaviť. Musím si zanalyzovať obe jazdy a vo štvrtkovom (5. 1.) slalome dám do toho všetko,“ povedala Vlhová pre TV JOJ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport