Na hlavný obsah

Europoslankyňu vyšetrujú pre podvod s finančnými prostriedkami Európskej únie

Jej a štyrom asistentom zhabali majetok v hodnote viac ako 170 000 eur.

Europoslankyňu vyšetrujú pre podvod s finančnými prostriedkami Európskej únie
Na snímke sídlo Európskej prokuratúry v Luxemburgu. Foto: TASR/AP

Európska prokuratúra (EPPO) v pondelok (27. 2.) oznámila, že krajne pravicovej poslankyni Európskeho parlamentu (EP) a jej štyrom asistentom zhabala majetok v hodnote viac ako 170 000 eur v súvislosti s údajným zneužitím finančných prostriedkov EÚ.

EPPO uviedla, že Stefania Zambelliová z talianskej euroskeptickej a protiimigračnej strany Liga Severu (LN) je vyšetrovaná pre podozrenie z podvodu v súvislosti s príspevkami, ktoré si nárokovala na zamestnanie štyroch asistentov

„Štyria zamestnanci podľa dôkazov nevykonávali činnosti súvisiace s funkciou, na ktorú boli prijatí, alebo ich vykonávali len čiastočne,“ uviedla EPPO. Z jejvyhlásenia cituje tlačová agentúra AFP.

Prokuratúra odhaduje, že údajný podvod odčerpal z rozpočtu Európskej únie viac ako 172.000 EUR. Talianska finančná polícia vykonala príkaz na zhabanie majetku vrátane luxusných áut a zmrazenie bankových účtov.

Zambelliová, ktorej strana LN je členom euroskeptickej frakcie Identita a demokracia (ID), sa pre AFP odmietla k predmetnej udalosti vyjadriť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet