Na hlavný obsah

Lyžovanie-MS: V kombinácii zlato Pinturaulta a rakúsky súrodenecký bronz

Striebro získal rakúsky pretekár Marco Schwarz.

Lyžovanie-MS: V kombinácii zlato Pinturaulta a rakúsky súrodenecký bronz
Na snímke francúzsky lyžiar Alexis Pinturault. Foto: TASR/AP

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v kombinácii. V pondelkovej (7. 2.) dramatickej súťaži potešil väčšinu divákov v domácom dejisku Courchevel/Meribel, keď obhajujúceho šampióna Marca Schwarza z Rakúska zdolal o desatinu.

Bronz získal ďalší Rakúšan Raphael Haaser (+0,44 s), 24 hodín po tom, ako sa z rovnakého úspechu tešila jeho sestra Ricarda.

Pinturault si pred Schwarzom vybudoval 6-stotinový náskok už v prvej časti. Podstatné tiež bolo, že v superobrovskom slalome bol úplne najrýchlejší. Obaja borci jasne zdolali všetky súčasné superstar tejto disciplíny, aj keď Odermatt, Kilde i Kriechmayer si skôr skúšali kopec pred štvrtkovou špeciálnou súťažou.

Predpoludním bol na tom dobre aj Rakúšan Raphael Haaser, stratil 14 stotín, ale Francúz s Rakúšanom sú neporovnateľne lepší slalomári. V druhej časti nezaváhali, aj keď Schwarz krátko pred cieľom v zatvorenej bránke áno a to ho stálo zlato.

Obaja spolufavoriti pred pretekmi disponovali početnými radostnými skúsenosťami. Zo súťaže všestrannosti má Pinturault zlato z roku 2019 a na predchádzajúcich MS skončil druhý za Schwarzom, ktorý bol predtým bronzový. Francúzsky borec navyše premenil na víťazstvo aj 10 zo svojich 21 štartov v kombinačných pretekoch Svetového pohára.

Haaser, ktorého sestra Ricarda získala deň predtým v rovnakej disciplíne bronz, v super-G načrtol medailové nádeje. Nad očakávanie zašiel aj slalom, ktorý v SP nejazdí a pomohlo mu aj to, že špecialisti ako Loic Meillard a Atle Lie McGrath nedokázali v druhej časti predviesť jazdy na limite schopností.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport