Na hlavný obsah

Meteorológovia varujú: Na Slovensku sa v priebehu niekoľkých hodín ochladí

Spôsobí to studený front zo severozápadu.

Meteorológovia varujú: Na Slovensku sa v priebehu niekoľkých hodín ochladí
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Meteorológovia avizujú, že na Slovensku sa v priebehu niekoľkých hodín ochladí. Najchladnejšie bude v nedeľu (26. 2.) a pondelok (27. 2.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

„V noci z piatka (24. 2.) na sobotu (25. 2.) postúpi od severozápadu cez naše územie výrazný studený front, za ktorým k nám začne od severozápadu, neskôr od severu, prúdiť chladný morský vzduch,“ uviedli meteorológovia. Na severe Slovenska očakávajú maximum na úrovni mínus tri alebo mínus štyri stupne Celzia.

Ochladenie bude sprevádzané aj veterným počasím a poklesom hranice sneženia do nižších polôh. Na juhu sa oteplí do šiestich stupňov. „Čo je pre juh Slovenska mimochodom hodnota na úrovni dlhodobého priemeru,“ doplnili.

Ochladenie prichádza po sérií veľmi teplých dní, ktoré priniesol uplynulý týždeň. Denná teplota stúpala nad 10 stupňov, ojedinele až nad 16 stupňov. Charakter počasia však ovplyvnil aj vietor.

„V niektorých dňoch sme zaznamenali aj rekordy maximálnej dennej teploty vzduchu na daný deň. Na horách vo vysokých polohách sa každý deň vyskytla víchrica, prechodne až mohutná víchrica a chýbalo málo, aby sme na hrebeni Nízkych Tatier zaznamenali orkán,“ poznamenal SHMÚ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko