Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Minister školstva zrušil tohtoročné testovanie piatakov

To sa malo pôvodne uskutočniť 17. mája.

Minister školstva zrušil tohtoročné testovanie piatakov
Piataci počas celoslovenského testovania žiakov piateho ročníka. Foto: TASR

Dočasne poverený minister školstva Ján Horecký zrušil tohtoročné externé testovanie žiakov piateho ročníka základných škôl. To sa malo pôvodne uskutočniť 17. mája. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, ktoré v stredu (1. 2.) zverejnili na webe rezortu školstva.

Dôvodom zrušenia tohtoročného Testovania 5 sú opatrenia, ktorých účelom bolo obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19, čím došlo k výraznému zásahu do školského vyučovania v školách.

„Opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 viedli predovšetkým k prechodu na dištančné vzdelávanie, čo mohlo v niektorých prípadoch viesť k rozdielnej kvalite poskytovaného vzdelávania v závislosti od možností jednotlivých škôl. Dištančné vzdelávanie malo zároveň negatívny vplyv aj na psychiku žiakov,“ uvádza sa v rozhodnutí.

Zároveň v súvislosti s postupným zavádzaním opatrení, ktoré boli naviazané na pandemickú situáciu v jednotlivých okresoch, dochádzalo k vzniku rozdielov medzi regiónmi.

„Za uvedených okolností nie je možné plnohodnotne naplniť ciele Testovania 5, čo znamená, že jeho realizácia by nepriniesla žiadaný efekt. Z tohto dôvodu sa Testovanie 5 v školskom roku 2022/2023 ruší,“ dodáva sa v rozhodnutí.

Testovanie žiakov sa malo uskutočniť vo všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Naposledy sa Testovanie 5 zrušilo v roku 2021, dôvodom bola pandémia ochorenia COVID-19. Vlani sa testovanie uskutočnilo.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko