NHL: Tampa Bay prehrala so San Jose, Černák nebodoval

Hokejisti Tampy prišli o sériu 12 domácich víťazstiev.

Slovenský hokejový obranca v drese Tampy Bay Lightning Erik Černák (vpravo) a hráč San Jose Sharks Alexander Barabanov bojujú o puk v zápase zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning - San Jose Sharks. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay Lightning v zostave aj so slovenským obrancom Erikom Černákom prišli o sériu 12 domácich víťazstiev v sérii. V noci na stredu (8. 2.) prehrali so San Jose 3:4 po predĺžení.

Hráči z Floridy viedli po prvej tretine 3:1, no potom sa už presadili iba hostia. Víťazný gól dal v tretej minúte predĺženia Timo Meier, pre ktorého to bol druhý presný zásah v stretnutí a na konto si zapísal aj asistenciu.

Černák odohral 17:41 min, trikrát vystrelil na bránu a zaznamenal tri „hity.“ Tampa prehrala druhý duel za sebou a má piatu najlepšiu bilanciu vo Východnej konferencii.