Na hlavný obsah

Predávajú časť chorvátskeho ostrova v tvare srdca

Známy je tiež ako Ostrov lásky.

Na snímke chorvátsky ostrov Galešnjak v tvare srdca.
Chorvátsky ostrov Galešnjak má tvar srdca.Foto: twitter/Visit Europe

V Chorvátsku je na predaj časť turisticky atraktívneho ostrovčeka Galešnjak, ktorý je pre svoj tvar pripomínajúci srdce známy tiež ako Ostrov lásky. V súvislosti s nadchádzajúcim sviatkom svätého Valentína o tom v pondelok (13. 2.) informovala agentúra Reuters.

Neobývaný ostrovček Galešnjak sa nachádza v Pašmanskom prielive neďaleko Zadaru a podľa Reuters patrí k najznámejším chorvátskym ostrovom.

„Na ostrovčeku a v jeho okolí sa ročne vyrobí vyše milión fotografií a myslím, že jeho popularita je naozaj vysoká,“ povedal Silvestro Kardum, ktorý zastupuje majiteľov predávaných pozemkov.

Na ostrovčeku nie sú žiadne budovy, každé leto sem ale pripláva na jachtách mnoho celebrít. „Beyoncé mala na ostrovčeku oslavu svojich 39. narodenín a trávi tam každý rok niekoľko dní alebo aj týždňov. Vlani tam bol Michael Jordan, tiež Jeff Bezos, o celebrity v tejto oblasti nie je núdza,“ uviedol Kardum.

„Ostrov má rozlohu 142 000 metrov štvorcových. Niečo vyše 40 000 metrov štvorcových je na predaj za cenu 13 miliónov eur,“ dodal Kardum. Potenciálni kupujúci mu volajú každý deň.

Ostrov v súčasnosti pokrýva makchie, typický stredomorský porast kríkov a nízkych stromov. Denníku Slobodná Dalmacija v januári Kardum povedal, že územný plán na predávaných pozemkoch umožňuje pestovanie olív či vínnej révy a tiež stavbu vily alebo reštaurácie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet