Na hlavný obsah

Prigožin tvrdí, že jeho žoldnieri dobyli dedinu na okraji Bachmutu

Hlásenia ukrajinskej armády však naznačujú, že dedina je stále pod jej kontrolou.

Prigožin tvrdí, že jeho žoldnieri dobyli dedinu na okraji Bachmutu
Logo žoldnierskej Vagnerovej skupiny na stene v Belehrade. Foto: TASR/AP

Majiteľ ruskej súkromnej armády Vagnerova skupina Jevgenij Prigožin v sobotu (25. 2.) večer oznámil, že jeho žoldnieri úplne obsadili dedinu Jahidne. Tá leží na severozápadnom okraji mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Informovala o tom agentúra Reuters.

Hlásenia ukrajinskej armády však naznačujú, že dedina je stále pod ukrajinskou kontrolou. Reuters pripomína, že informácie sa nedali bezprostredne overiť.

Len deň predtým Prigožin uviedol, že vagnerovcom sa podarilo dobyť aj dedinu Berchivka, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov severozápadne od Bachmutu. Ukrajinský vojenský expert Oleh Ždanov medzičasom potvrdil obsadenie dediny na svojom kanáli na YouTube.

V najnovšej správe ukrajinského generálneho štábu sa však uvádza, že ruské sily v posledných dňoch podnikli niekoľko neúspešných útokov na dediny v okolí Bachmutu vrátane Berchivky. O dedine Jahidne nebola v správe v zmienka.

Podľa Reuters dlhotrvajúce obliehanie Bachmutu prinútilo Ukrajincov otvorene uvažovať o tom, či by sa ich jednotky nemali z mesta stiahnuť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet