Na hlavný obsah

Proruské médiá: Rumunsko presúva vojakov do Moldavska. Bukurešť hovorí o hoaxe

Video, ktoré sa šíri, je podľa rezortu obrany falošné.

rumunskí vojaci
Ilustračná snímka.Foto: ČTK/AP

Rumunské ministerstvo obrany vyjadrilo v utorok (28. 2.) obavy v súvislosti s nepravdivými správami šíriacimi sa na početných proruských webových stránkach, ako aj na sociálnych sieťach twitter a telegram.

Dezinformácie, podľa ktorých sa rumunskí vojaci presúvajú do susedného Moldavska, prevzali už aj niektoré zahraničné médiá vrátane gréckych, informuje agentúra APA.

Ministerstvo obrany v Bukurešti jasne dementovalo nepravdivé tvrdenia, podľa ktorých majú byť rumunskí vojaci s raketometmi HIMARS a protilietadlovými tankami typu Gepard na ceste do susednej Moldavskej republiky.

Podľa rumunského rezortu obrany ide o falošné video, ktoré malo údajne zachytiť pohyb rumunských vojakov na hraniciach s Moldavskom. V niektorých prípadoch ide o zábery z generálnej skúšky vojenskej prehliadky z 1. decembra minulého roka, ktorá sa v rumunskom meste Alba Iulia konala pri príležitosti štátneho sviatku Rumunska.

Ministerstvo v Bukurešti zároveň apelovalo na občanov i médiá, aby si senzácie či paniku vyvolávajúce správy vždy overovali na tamojších úradoch, píše APA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet