Na hlavný obsah

Som nevinný, nikdy som sa nedopustil žiadneho násilia, tvrdí exposlanec Feri

Je obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň.

Som nevinný, nikdy som sa nedopustil žiadneho násilia, tvrdí exposlanec Feri
Na snímke bývalý poslanec Dominik Feri. Foto: Facebook/ČT24

Som nevinný, nikdy som sa nedopustil žiadneho násilia, vypovedal v utorok (14. 2.) pred súdom český exposlanec Dominik Feri (bol členom strany TOP 09). Bývalý politik je obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, hrozí mu desaťročné väzenie.

Feri považuje všetky skutky opísané v obžalobe za sporné. Informovali o tom správy českých médií.

Súd z pojednávania čiastočne vylúčil verejnosť. Novinári a ostatní ľudia si tak mohli vypočuť len jeho prvú časť. V nej zaznela obžaloba a výpoveď exposlanca. Svedectvá obetí už boli neverejné.

Feri pred súdom zopakoval, že svoju vinu odmieta. To, čo je opísané v obžalobe, je podľa jeho slov „nechutné“ a nikdy by toho nebol schopný. Odmietol, že by ženy držal vo svojom byte alebo im niečo dal do ponúknutého nápoja, ako to uviedla jedna z nich.

Pred súdom čítal súkromnú písomnú konverzáciu so svojím kamarátom, v ktorej mu opisoval, že sa rande s jednou z poškodených žien „nikam neposunulo“ a iba sa bozkávali. Chcel tým dokázať, že s ňou nemal pohlavný styk, ako ona vypovedala.

„Prekvapuje ma miera detailov, ktoré poškodené prejavujú aj takmer po siedmich rokoch,“ čudoval sa tiež exposlanec.

Kritizoval aj prácu polície

Podľa vlastných slov netrpel nedostatkom záujmu žien, a preto nemal dôvod si u niekoho vynucovať pohlavný styk. Feri tiež kritizoval prácu polície a štátnej zástupkyne, ktorí podľa neho vyšetrovanie zbytočne predlžovali.

Obžaloba opisuje tri skutky, pričom pri dvoch vraj Feri – ešte ako študent Právnickej fakulty Univerzity Karlovej a člen zastupiteľstva mesta Teplice – znásilnil vo svojom byte v Prahe dve ženy.

Jedna z nich mala v tom čase 17 rokov, aj preto mu pri preukázaní viny hrozí vyššia trestná sadzba. Tretí skutok, klasifikovaný ako pokus o znásilnenie, sa podľa obžaloby odohral v Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet