Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Bol nezvestný od minulého októbra, teraz ho našli. Bývalý český skokan na lyžiach Hájek zomrel

Údajne sa mal nachádzať v Malajzii.

Bol nezvestný od minulého októbra, teraz ho našli. Bývalý český skokan na lyžiach Hájek zomrel
Na snímke bývalý skokan na lyžiach Antonín Hájek. Foto: Facebook/Andrzej Komowski

Vo veku 35 rokov zomrel bývalý český skokan na lyžiach Antonín Hájek. V piatok (10. 3.) o tom informoval Zväz lyžiarov ČR (SLČR). Detaily neuviedol, no skokan patril medzi nezvestných už od októbra minulého roka. Údajne sa mal nachádzať v Malajzii.

Rodák z Frýdlantu, ktorý strávil svoju mladosť v Harrachove, začal skákať na lyžiach v piatich rokoch. Podľa SLČR už v mládežníckych kategóriách patril medzi svetovú špičku.

Počas svojej kariéry nazbieral Hájek celkovo 111 štartov na Svetovom pohári, zúčastnil sa na dvoch majstrovstvách sveta v klasickom lyžovaní a štyroch majstrovstvách sveta v behu na lyžiach. Reprezentoval aj na dvoch zimných olympijských hrách.

Hájek je stále držiteľ českého rekordu, v slovinskej Planici v roku 2010 zaletel na 236 m. Dodnes ho nikto neprekonal. Na ZOH 2010 vo Vancouveri obsadil 7. miesto na veľkom mostíku. Pod piatimi kruhmi štartoval aj o štyri roky neskôr v Soči.

Po konci kariéry v roku 2015 pôsobil v realizačnom tíme českej reprezentácie žien i mužov. Informoval o tom portál iDnes.cz. V rokoch 2018 až 2022 bol aj trénerom národného tímu, pričom postupne pracoval pre ženský a mužský národný tím, dodal zväz.

Na snímke bývalý skokan na lyžiach Antonín Hájek.
Na snímke bývalý skokan na lyžiach Antonín Hájek.Foto: Facebook/ČT sport

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport