Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Čekovský o odvolaní: Opozícii sa nepáči, že som presadzoval vyššiu ochranu novinárov

Chce pokračovať v snahe zlepšovať mediálne prostredie.

Čekovský o odvolaní: Opozícii sa nepáči, že som presadzoval vyššiu ochranu novinárov
Na snímke nezaradený poslanec NR SR Kristián Čekovský. Foto: TASR

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský chce pokračovať v snahe zlepšovať mediálne prostredie. A to aj po svojom odvolaní z postu predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

Zopakoval, že ani počas diskusie v pléne parlamentu nezazneli riadne argumenty na jeho odvolanie, a to ani od opozície, ktorá to navrhla.

„My sme aktívne pracovali na tom, aby sme mediálne prostredie zlepšovali,“ skonštatoval Čekovský v súvislosti s mediálnym výborom pod jeho vedením. Dodal, že jeho snahou bolo zlepšiť pozíciu Slovenska v rebríčku slobody tlače, čo sa aj podarilo.

Tvrdí, že výbor bol aktívny aj pri novom mediálnom zákone, ktorý sa prijal minulý rok. S ďalšími nezaradenými poslancami sa chce ďalej zapájať napríklad aj do zmeny financovania RTVS a ďalších návrhov, ktoré sa majú dotknúť ochrany novinárov.


Čekovský predpokladá, že opozičným poslancom prekážala snaha zlepšovať mediálne prostredie. Podľa neho im vadilo aj to, že presadzoval zákony na zvýšenie ochrany novinárov a na zlepšenie mediálneho priestoru. Podotkol, že návrh na jeho odvolanie podali v čase, keď výbor odsúdil verbálne ataky na novinárov.

Parlament Čekovského v stredu (29. 3.) odvolal z funkcie predsedu výboru. Za opozičný návrh hlasovalo 69 poslancov zo 128 prítomných, proti bolo 47 a zdržalo sa 12 poslancov. Opozícia argumentovala, že Čekovský nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady na funkciu a že neovláda rokovací poriadok, na základe čoho zneužíva právomoci predsedu.

Čekovský návrh označil za iniciatívu opozičných poslancov, ktorí sa väčšinou na zasadnutiach výboru nezúčastňujú a pokiaľ prídu, narúšajú ich priebeh.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko