Na hlavný obsah

Ďalšia balistická strela: KĽDR vypálila ďalšiu raketu smerom na Japonské more

Môže to súvisieť s intenzívnymi cvičeniami Soulu a USA.

Ďalšia balistická strela: KĽDR vypálila ďalšiu raketu smerom na Japonské more
Ilustračná snímka severokórejskej balistickej rakety. Foto: TASR/AP

Severná Kórea v nedeľu (19. 3.) odpálila smerom do vôd Japonského mora ďalšiu bližšie nešpecifikovanú balistickú strelu, informujú agentúry AP a AFP s odvolaním sa na informácie z Japonska a Južnej Kórey.

Japonské ministerstvo obrany a pobrežná stráž informovali, že to, čo vyzeralo ako severokórejská raketa, odpálili v nedeľu ráno. Neuviedli však žiadne ďalšie podrobnosti. Juhokórejská tlačová agentúra Yonhap s odvolaním sa na juhokórejskú armádu uviedla, že Severná Kórea vypálila balistickú strelu smerom k jej východným vodám.

Ak sa odpálenie potvrdí, pôjde o tretie kolo testov zbraní v Severnej Kórei, odkedy Južná Kórea a Spojené štáty začali spoločné vojenské cvičenia, ktoré sú najrozsiahlejšie za posledných päť rokov.

Spoločné cvičenia Washingtonu a Soulu sa pod názvom Freedom Shield začali v pondelok a potrvajú 11 dní. Pchjongjang ich označil za prípravy na agresívnu vojnu proti KĽDR a pohrozil „masívnou“ reakciou.

Juhokórejská armáda zdôraznila, že ide o obranné cvičenia, ktoré budú okrem iného zahŕňať „vojnové postupy na odrazenie potenciálnych severokórejských útokov“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet