Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Kremeľ označil správy médií o útokoch na Nord Stream za dezinformačnú kampaň

Médiá z útokov na plynovod obvinili proukrajinskú skupinu.

Kremeľ označil správy médií o útokoch na Nord Stream za dezinformačnú kampaň
Únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori. Foto: ČTK/AP

Kremeľ v stredu (8. 3.) označil správy médií o útokoch na potrubia plynovodu Nord Stream za „koordinované úsilie“, ktoré má odkloniť pozornosť. Informovali o tom denník The Guardian a stanica CNN.

Denník New York Times (NYT) v utorok (7. 3.) napísal, že americkí predstavitelia získali a preskúmali nové informácie, ktoré naznačujú, že za minuloročné výbuchy na plynovode Nord Stream je zodpovedná „proukrajinská skupina“. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov tieto správy označil za „dezinformačnú kampaň“. Ukrajina akúkoľvek účasť na útokoch popiera.

„Tvorcovia týchto útokov chcú očividne odkloniť pozornosť,“ uviedol Peskov pre ruské médiá. Dodal, že ide o „koordinovane“ vytváraný obsah médií.

„Ako môžu predstavitelia USA čokoľvek tvrdiť bez vyšetrovania?“ spýtal sa. Krajiny podieľajúce sa na prevádzke Nord Stream by podľa jeho slov mali trvať na urýchlenom a transparentnom vyšetrovaní.

Pred predčasnými obvineniami vystríhal aj nemecký minister obrany Boris Pistorius. „Rovnako dobre to mohla byť zinscenovaná operácia s cieľom obviniť Ukrajinu. Aj túto možnosť už priniesli médiá,“ uviedol nemecký minister pre nemeckú rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet