Na hlavný obsah

NRSR: Slovensko nesúhlasí s uznesením EP v súvislosti s LGBT+ osobami

Vyplýva to z uznesenia národnej rady.

NRSR: Slovensko nesúhlasí s uznesením EP v súvislosti s LGBT+ osobami
Na ilustračnej snímke sa dvaja muži držia za ruky. Foto: ČTK/AP

Slovensko nesúhlasí s hodnotením situácie v uznesení Európskeho parlamentu (EP) v súvislosti s postavením LGBT+ osôb. Vyplýva to z uznesenia Národnej rady (NR) SR, ktoré v utorok (28. 3.) odobrili poslanci.

Individuálne prejavy násilia i zločinov z nenávisti nemožno pripísať na zodpovednosť celej spoločnosti, jej politickým predstaviteľom, cirkvám, náboženským spoločnostiam a iným spoločenským inštitúciám.

Uznesenie EP považujú poslanci za nekorektné, nepravdivé a zavádzajúce.

„Vyhlasuje za rovnako narúšajúce spoločenský zmier a za necitlivé nielen nenávistné prejavy voči menšinám, ale aj necitlivé presadzovanie ideológií, ktoré sú v rozpore s demokratickými princípmi našej krajiny a tiež v rozpore s kultúrnym dedičstvom našich predkov v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva,“ píše sa v uznesení, ktoré predložili poslankyne Anna Andrejuvová a Anna Záborská (obe OĽANO).

Zároveň pripomenuli, že Národná rada SR prijala krátko po útoku na LGBTI+ osoby uznesenie, v ktorom teroristický útok odsúdila.  

Poslanci EP v októbri minulého roka v prijatom nezáväznom uznesení reagovali na udalosti v Bratislave, kde krajne pravicový ozbrojený radikál zavraždil dvoch mladých mužov, a vyzvali slovenskú vládu, aby dosiahla zmysluplný pokrok pri ochrane LGBTI+ osôb. Uznesenie však nepodporili všetci slovenskí europoslanci.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko