Na hlavný obsah

O stíhačkách MiG-29 by sa v parlamente mohlo rokovať neverejne, naznačil Naď

Na schôdzu by prišiel.

O stíhačkách MiG-29 by sa v parlamente mohlo rokovať neverejne, naznačil Naď
Na snímke dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď. Foto: TASR

Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď je pripravený prísť na schôdzu parlamentu k téme darovania stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Naznačil, že z vedenia Národnej rady SR sa zaoberajú možnosťou rokovania v utajenom režime. Naď hovorí, že sa prispôsobí. Uviedol to v utorok (7. 3.).

„Keďže jeden partner v bývalej koalícii trvá na tom, aby to išlo cez parlament, ja som na to pripravený. Nemám s tým absolútne žiadny problém. Keď poslanci budú chcieť mať o tom schôdzu, ja veľmi rád na ňu prídem,“ uviedol Naď. Informoval tiež, že jedna krajina požiadala Slovensko, aby stíhačky darovali spolu s jej technikou.

Ocenil by, keby schôdzu zvolali po spoločnej dohode strán, ktoré majú záujem poskytnutie stíhačiek podporiť. Podotkol, že napríklad poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnom Hlase-SD majú možnosť ukázať, či podporujú Ukrajinu alebo Rusko.

Pripomenul, že na odovzdanie migov dočasne poverenou vládou sú rôzne názory. Parlament by mal preto rozhodovať o výzve pre vládu, o ktorú by sa kabinet mohol oprieť. Ako podotkol, v inej situácii by o stíhačkách na vláde už dávno rozhodli, keďže s návrhom sa obsahovo stotožňujú.

Ako zopakoval, migy už Slovensko nebude používať a pre našu obranu nie sú dôležité, pričom za ne môže získať financie. Zároveň Ukrajinci podľa neho migy chcú a potrebujú ich.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko