Na hlavný obsah

Polícia zadržala piatich podozrivých. Mali vybavovať pobyty pre cudzincov

Jedným zo zadržaných je príslušník polície.

Polícia zadržala piatich podozrivých. Mali vybavovať pobyty pre cudzincov
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Príslušníci Úradu inšpekčnej služby v súčinnosti s ďalšími zložkami Policajného zboru (PZ) vykonali policajnú akciu s krycím názvom Cestovateľ. A to v utorok (15. 3.) a v stredu (16. 3.).

V rámci akcie vykonali tri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov, zaistili viaceré dôkazy dôležité pre vedené trestné konanie. Informovalo o tom v piatok (17. 3.) ministerstvo vnútra (MV).

„V rámci akcie sme zadržali päť podozrivých osôb v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou a vybavovaním pobytov pre cudzincov na území SR. Jedna zo zadržaných osôb zastáva riadiacu funkciu na oddelení cudzineckej polície. Jednou zo zadržaných osôb bol rodinný príslušník zadržaného príslušníka PZ. Ten mal participovať na páchaní trestnej činnosti súvisiacej s konaniami o udelení pobytu pre cudzincov,“ uviedlo MV SR.

Doplnilo tiež, že medzi zadržanými osobami boli aj občania krajín mimo EÚ, ktorí s týmto príslušníkom PZ dlhodobo spolupracovali pri vybavovaní pobytov pre ďalších cudzincov.

V stredu podľa informácií MV SR vyšetrovateľ PZ zaradený na Úrade inšpekčnej služby vzniesol obvinenie príslušníkovi PZ a jeho rodinnému príslušníkovi za pokračovací zločin prijímania úplatku. A to vo viacčinnom súbehu s pokračovacím zločinom zneužívania právomoci verejného činiteľa.

„V prípade obvineného príslušníka PZ prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR predložili vyšetrovací spis spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. O väzobnom stíhaní príslušníka PZ bude ešte v priebehu tohto týždňa rozhodovať sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu,“ dodalo ministerstvo.

Ostatné zadržané osoby po vykonaných prvotných procesných úkonoch vyšetrovateľom PZ prepustili na slobodu, uviedol rezort vnútra.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko