Na hlavný obsah

Ruský minister obrany Šojgu navštívil Mariupol

Ukrajinský prístav pri Azovskom mori vlani dobyla ruská armáda.

Ruský minister obrany Šojgu navštívil Mariupol
Na snímke druhý zľava ruský minister obrany Sergej Šojgu sa rozpráva s dôstojníkom, ktorý velí skupine ruských jednotiek Vostok na nezverejnenom mieste špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Foto: TASR/AP

Ruský minister obrany Sergej Šojgu pricestoval na návštevu Mariupolu, uviedol podľa agentúry Interfax ruský rezort obrany. Ukrajinský prístav pri Azovskom mori vlani na jar dobyla ruská armáda po týždni trvajúcom obliehaní.

Ministerstvo obrany uviedlo, že Šojgu v Mariupole navštívil nové multifunkčné zdravotnícke zariadenie a vznikajúcu štvrť tvorenú 12 päťpodlažnými domami. Zástupcovia tamojších úradov ho tiež informovali o stavbe vodovodu medzi ruskou Rostovskou oblasťou a okupovanou ukrajinskou Doneckou oblasťou.

So Šojguom do Mariupolu prišiel jeho námestník Timur Ivanov, ktorý má na starosti ubytovanie vojakov a zdravotnícke zabezpečenie armády.

V sobotu (4. 3.) Moskva informovala, že Šojgu navštívil ruské jednotky bojujúce na Ukrajine. Pozrel si jedno z veliteľských stanovíšť a od veliteľa si vypočul správu o aktuálnej situácii a postupe armády.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet