Na hlavný obsah

V prípade Daniela Tupého nastal posun: Za jeho vraždu obvinila NAKA právnika

Má ísť o bratislavského advokáta.

V prípade Daniela Tupého nastal posun: Za jeho vraždu obvinila NAKA právnika
Ilustračná snímka - policajt NAKA v uniforme. Foto: Polícia SR, Facebook

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osobu JUDr. A. P. z vraždy študenta Daniela Tupého. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. „Obvinený je zadržaný a v súčasnosti s ním vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony,“ načrtla polícia s tým, že po vykonaní potrebných úkonov rozhodne o ďalšom postupe.

Podľa portálu tvnoviny.sk ide o bratislavského advokáta Adama Puškára.

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

Policajný prezident Štefan Hamran vo štvrtok (22. 3.) dopoludnia informoval, že celkovo v kauze vraždy Daniela Tupého zatiaľ polícia zadržala desať osôb. Osem z nich prepustila na slobodu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko