Na hlavný obsah

Vo veku 61 rokov zomrel herec Tom Sizemore z filmu Zachráňte vojaka Ryana

Lekári herca odpojili od prístrojov.

Vo veku 61 rokov zomrel herec Tom Sizemore z filmu Zachráňte vojaka Ryana
Na archívnej snímke z 11. augusta 2014 americký herec Tom Sizemore. Foto: TAsR/AP

Americký filmový herec Tom Sizemore, ktorého pred dvoma týždňami hospitalizovali v kritickom stave po tom, ako vo svojom dome utrpel mozgovú aneuryzmu, zomrel v piatok (3. 3.) vo veku 61 rokov.

Lekári herca odpojili od prístrojov niekoľko dní po tom, ako dospeli k záveru, že preňho už nemožno nič urobiť, uviedol jeho manažér. Informovali o tom spravodajská stanica Sky News a tlačová agentúra DPA.

Sizemore bol rodákom z mesta Detroit. Počas svojej hereckej kariéry bojoval s drogovou závislosťou. Niekoľkokrát ho zatkli za šoférovanie pod vplyvom omamných látok či za prechovávanie drog. Problémy so zákonom mal viackrát aj pre domáce násilie.

Účinkoval vo filmoch ako Narodený 4. júla (1989), Bod zlomu (1991), Prepadnutie vo vzduchu (1992), Pravdivá romanca (1993), Takí normálni zabijaci (1994), Neľútostný súboj (1995), Zachráňte vojaka Ryana (1998) alebo Čierny jastrab zostrelený (2001).


V roku 2000 ho nominovali na ocenenie Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon v minisérii alebo televíznom filme za úlohu vo filme Ochrana svedkov (1999).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet