Na hlavný obsah

Známa značka pudingov zatvára na Slovensku svoj závod. Prepustí vyše 70 zamestnancov

Ide o prevádzku v Boleráze.

Známa značka pudingov zatvára na Slovensku  svoj závod. Prepustí vyše 70 zamestnancov
Ilustračná snímka. Foto: Pexels

Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko v polovici roka 2023 zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave. Svojim približne 75 zamestnancom sa zaviazala počas prechodu k zatvoreniu závodu poskytnúť intenzívnu podporu. Informoval o tom generálny riaditeľ Jozef Debrecký.

Spoločnosť vyrába v prenajatom objekte v Boleráze od roku 1993 požívatiny ako pudingy a dezerty v prášku. Keďže tento objekt už neposkytuje ďalšie možnosti na rozšírenie kapacity a zvýšenie produktivity, spoločnosť sa podľa neho rozhodla tento závod zatvoriť. Sortiment, ktorý produkovali v Boleráze, sa bude ďalej vyrábať v iných závodoch spoločnosti.

Situácia v maloobchode s potravinami je podľa Debreckého v uplynulých rokoch čoraz náročnejšia z hľadiska cien i nákladov, čo významne zvyšuje tlak na výrobnú problematiku.

„Toto veľmi ťažké rozhodnutie nevrhá žiadne zlé svetlo na kvalitu práce a nasadenie zamestnancov bolerázskeho závodu. Výrobcovia potravín sú v posledných rokoch pod čoraz väčším ekonomickým tlakom, najmä v dôsledku pandémie COVID-19 a ostrej konkurencie na trhu,“ vysvetlil Debrecký.

Dodal, že aby spoločnosť so svojimi výrobkami naďalej udržateľne konkurencieschopná, musí zvýšiť efektívnosť výrobného procesu. To v objekte v Boleráze firma nevie zabezpečiť.

Distribúcia týmto opatrením zostane nedotknutá a spoločnosť dokáže naďalej zabezpečovať dostupnosť svojich výrobkov vo všetkých obchodoch na Slovensku. „Bolerázski zamestnanci dostanú osobitný balík odstupného, ktorý presahuje zákonné požiadavky, ako aj odborné pracovné poradenstvo a pomoc pri plánovaní ďalšej kariéry,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika