Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Krymom otriasli výbuchy. Rusko tvrdí, že odrazilo dronový útok na Sevastopol

Mesto zostáva v pohotovosti.

Ruská Čiernomorská flotila odrazila v pondelok (24. 4.) v ranných hodinách útok dronmi na Sevastopol na anektovanom ukrajinskom polostrove Krym, uviedol na platforme Telegram gubernátor tohto prístavného mesta Michail Razvožajev. Informoval o tom denník The Guardian.

Podľa jeho vyjadrení jedno bezpilotné lietadlo zničili a ďalšie explodovalo. „V meste je už pokoj, všetky jednotky a služby však zostávajú v pohotovosti,“ dodal.

Moskva anektovala Krymský polostrov vrátane Sevastopola v roku 2014. Medzinárodne sa však uznáva ako súčasť Ukrajiny. Kyjev na vyjadrenia Razvožajeva bezprostredne nereagoval. Ukrajina sa takmer nikdy verejne nehlási k zodpovednosti za útoky na území Ruska a na Moskvou ovládaných územiach Ukrajiny, pripomína denník.

Podobné explózie sa podľa ukrajinských médií v Sevastopole naposledy ozývali vo februári tohto roka. Vtedy Razvožajev uviedol, že ruská protivzdušná obrana zostrelila dron nad tamojšou tepelnou elektrárňou Balaklava.

Na Kryme a v Sevastopole, kde sa nachádza veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily, dochádza k opakovaným explóziám od vlaňajšieho augusta. V októbri minulého roka otriasol výbuch Kerčským mostom, ktorý spája anektovaný Krym s Ruskom a predstavuje kľúčovú logistickú spojnicu pre ruské jednotky operujúce na juhu Ukrajiny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet