Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Ľudia cestujúci do Číny už nebudú musieť pri vstupe do krajiny predložiť negatívny PCR test

Bude im stačiť preukázať sa antigénovým testom.

Ľudia cestujúci do Číny už nebudú musieť pri vstupe do krajiny predložiť negatívny PCR test
Ilustračná snímka. Foto: Unsplash

Ľudia cestujúci do Číny už nebudú musieť od soboty (29. 4.) pri vstupe do krajiny predložiť negatívny výsledok PCR testu na koronavírus. Ide o ďalšie uvoľnenie prísnych pravidiel „nulovej tolerancie covidu“, ktoré Čína dlhé mesiace uplatňovala. V stredu (26. 4.) to uviedla agentúra AP.

Cestujúcim bude pri vstupe do Číny stačiť preukázanie sa negatívnym výsledkom antigénového testu vykonaného najviac 48 hodín pred nástupom do lietadla, uviedlo čínske ministerstvo zahraničných vecí. Letecké spoločnosti však výsledky testov pred odletom kontrolovať nebudú.

Agentúra AP pripomína, že v priebehu uplynulých troch rokov Čína zaviedla sériu prísnych opatrení na zabránenie šíreniu nového koronavírusu vrátane lockdownov a hromadného testovania obyvateľstva.

Tieto pravidlá mali negatívny vplyv na čínsku ekonomiku a v krajine vyvolali vlnu protestov. Vláda sa následne rozhodla opatrenia výrazne uvoľniť.

V marci Peking opätovne obnovil vydávanie všetkých typov víz, čím chce v krajine znovu rozprúdiť turizmus. Od cestujúcich z určitých štátov však stále vyžadoval negatívny výsledok PCR testu na koronavírus, čo mnohých návštevníkov od cesty do Číny odradilo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet