Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Mladík (†21) v Galante sa chcel vyfotiť na odstavenom vlaku, prišiel pri tom o život

Prípadom sa zaoberá polícia.

Mladík (†21) v Galante sa chcel vyfotiť na odstavenom vlaku, prišiel pri tom o život
Na snímke nákladný vagón. Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Dvadsaťjedenročný mladík prišiel o život pre fotografiu na odstavenom nákladnom vagóne. Zasiahlo ho vysoké napätie. K nešťastnej udalosti došlo počas Veľkonočného pondelka (10. 4.) a pravdepodobne z nevedomosti. V stredu (12. 4.) o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave

„Prípad nahlásili na políciu v pondelok krátko pred 18.00 h. Na miesto sa okamžite vyslali železniční policajti aj záchranári, ktorí už na mieste nedokázali mladému mužovi pomôcť,“ spresnila polícia.

V blízkosti nešťastia našli mladú dievčinu. Tá mladíka sprevádzala. Polícií povedala, že kamarát vyliezol na odstavený nákladný vagón v železničnej stanici v Galante a chcel si urobiť fotku, keď ho v sekunde zasiahol elektrický prúd.

“Upozorňujeme tínedžerov, mládežníkov ale aj iné osoby, aby nevstupovali do koľajiska a neliezli na odstavené vagóny, najmä nákladné vagóny,“ uviedla polícia.

Spresnila tiež, že na trolejoch je napätie viac ako 25-tisíc voltov a výboj preskočí i bez priameho dotyku. “Okrem toho, že liezť na vagóny a zdržiavať sa v koľajisku je zakázané, riskujete nielen vážne popáleniny s trvalými následkami, ale i život. Preto to nikdy neskúšajte!“ dodala.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny