Na hlavný obsah

Muža, ktorý v Bratislave zaútočil na cudzinca a hajloval, vzali do väzby

Čelí obvineniu z výtržníctva.

Muža, ktorý v Bratislave zaútočil na cudzinca a hajloval, vzali do väzby
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Muž, ktorý mal v závere marca napadnúť v centre Bratislavy turistu z Nového Zélandu, je stíhaný väzobne. Čelí obvineniu z trestného činu výtržníctva. Bratislavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

„Podľa doterajších informácií mal obvinený koncom minulého mesiaca fyzicky napadnúť pred priechodom pre chodcov na Kamennom námestí poškodeného, a to úderom päsťou do zadnej časti hlavy,“ priblížili policajti. Dodali, že mal muž bezprostredne po napadnutí nastúpiť do električky MHD v smere do mestskej časti Dúbravka.

„V nej takisto fyzicky napadol ďalšieho muža, a to úderom päsťou do oblasti tváre. Policajti ho na základe opisu v priebehu minulého týždňa zadržali v mestskej časti Petržalka a eskortovali na príslušné policajné oddelenie,“ dodali. Preverovaním bolo zistené, že obvinený sa obdobného konania dopustil aj vlani v júli.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 30-ročnému Františkovi V. z okresu Lučenec trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Na snímke je muž, ktorý po útoku na cudzinca v Bratislave začal hajlovať.
Muž mal v závere marca napadnúť v centre Bratislavy turistu z Nového Zélandu.Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny