Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Na potopenej lodi pri Tunisku objavili mŕtve telá dvoch migrantov

Približne 20 ďalších je nezvestných.

Na potopenej lodi pri Tunisku objavili mŕtve telá dvoch migrantov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najmenej dvaja africkí migranti zomreli a približne 20 ďalších je nezvestných po tom, čo sa ich plavidlo potopilo v Stredozemnom mori medzi Tuniskom a Talianskom. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá sa odvoláva na informácie od nemeckej humanitárnej organizácie ResQship.

Loď Nadir, ktorá patrí organizácii, zachránila ďalších 22 ľudí a odviezla ich na taliansky ostrov Lampedusa, uviedol Stefen Seyfert z organizácie ResQship. Loď migrantov sa potopila v noci zo soboty (8. 4.) na nedeľu (9. 4.).

Medzi zachránenými boli muži, ženy a deti z Kamerunu, Pobrežia Slonoviny a Mali, Ingo Werth, kapitán lode Nadir, povedal pre agentúru AFP.

Medzi zachránenými bola aj tehotná žena, a posádka lode našla aj telá dvoch mužov. Celkovo bolo na plavidle, keď loď opustila prístav Sfax v Tunisku, približne 40 migrantov, uviedol Seyfert.

„Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby sme zachránili viac ľudí, ale nepodarilo sa nám to,“ dodal s tým, že ocenil „dobrú spoluprácu“ s talianskou pobrežnou strážou.
Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA bolo medzi zachránenými deväť žien. Počet nezvestných je podľa nej 18.

Obľúbený východiskový bod pre utečencov

Tunisko je obľúbeným východiskovým bodom pre utečencov, keďže talianske pobrežie je odtiaľ vo vzdialenosti len približne 200 kilometrov. Plavbu cez Stredozemné more často podnikajú v neprispôsobených plavidlách.

Podľa údajov OSN najmenej 12.000 z migrantov, ktorí sa tento rok dostali do Talianska, vyplávalo z Tuniska. V roku 2022 ich v rovnakom období bolo 1300.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet