Na hlavný obsah

Na východe Rakúska došlo k výpadku železničnej dopravy. Ovplyvňuje to aj dopravu na Slovensku

Príčinou bola technická porucha.

Na východe Rakúska došlo k výpadku železničnej dopravy. Ovplyvňuje to aj dopravu na Slovensku
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na celom východe Rakúska vrátane Viedne došlo vo štvrtok (13. 4.) ráno k výpadku železničnej dopravy. Príčinou bola podľa rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB technická porucha, konkrétne porucha fungovania stavadiel vo Viedni.

Železničná doprava sa podľa hovorkyne ÖBB zastavila o 8.15 h. Výpadok trval 50 minút a dotkol sa aj medzinárodných spojov vrátane vlakového spojenia s Bratislavou.

„Jednotlivé trate uvádzame postupne opäť do prevádzky,“ povedal hovorca rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB Bernhard Rieder. Upozornil však, že v diaľkovej doprave treba v priebehu dňa ešte počítať s meškaniami do 50 minút.

Na krátkych tratiach by sa mal režim podľa neho znormalizovať pomerne rýchlo. Cestujúcim odporučil sledovať aktuálne informácie o vlakových spojeniach na stránke prepravcu ÖBB a v jeho mobilnej aplikácii Scotty.

Ako uviedla na twitteri Železničná spoločnosť Slovensko, prepravca ÖBB odriekol vlak s odchodom z Viedne do Bratislavy o 8.16 h a tiež spiatočný spoj s plánovaným odchodom z Bratislavy o 9.37 h.

Prepravca ÖBB vyhlásil na 13. apríla Deň dochvíľnosti s mottom: „Každá sekunda sa ráta.“ Naplánoval živé vysielanie z vlakov a rozličné PR akcie, ktoré mali verejnosti ukázať dochvíľnosť železničnej dopravy v Rakúsku.

„V prípade meškaní transparentne informujeme o ich pozadí,“ uviedla spoločnosť ÖBB v avíze ku Dňu dochvíľnosti.

Na sociálnych sieťach si podľa APA tento rozsiahly výpadok železničnej dopravy práve v Deň dochvíľnosti vyslúžil od užívateľov množstvo sarkastických komentárov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet