Na hlavný obsah

Polícia ukončila ďalší drogový biznis. Drogy vyrábali aj v prítomnosti ich maloletej dcéry

Dvojica dlhoročne drogy aj predávala.

Polícia ukončila ďalší drogový biznis. Drogy vyrábali aj v prítomnosti ich maloletej dcéry
Ilustračná snímka. Foto: SITA/Diana Černáková

Bratislavskí policajti s Národnou kriminálnou agentúrou objasnili prípad dlhoročnej drogovej trestnej činnosti, ktorá sa odohrávala na viacerých miestach Bratislavského kraja. Obvinili sedem osôb. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

„Na základe zistených informácií mal 40-ročný Michal spolu so svojou družkou Annamáriou minimálne od januára roku 2022 zadovažovať rôzne prekurzory, z ktorých v jednom z rodinných domov v Dúbravke chemickou reakciou vyrábali metamfetamín,“ priblížila Šimunková.

Prázdne obaly od prekurzorov následne podľa hovorkyne skladovali v aute značky Mercedes. „Výrobu pervitínu dokonca vykonávali aj v čase, keď sa ich maloletá dcéra nachádzala doma,“ podotkla.

Vyrobený pervitín následne po telefonickom dohovore prepravil 40-ročný Michal na rôznych miestach Bratislavského kraja 36-ročnej Lucii, 35-ročnej Linde, 46-ročnému Romanovi, 32-ročnému Tomášovi a 41-ročnej Zuzane. „Tí po zadovážení a telefonickom dohovore následne distribuovali metamfetamín ďalším koncovým užívateľom,“ opísala Šimunková.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Bratislava IV im vzniesol obvinenie pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania. Zároveň spracoval a podal podnet na návrh na väzobné stíhanie obvinených.

V priebehu uplynulých dní vykonali na základe súhlasu sudcu policajti viaceré domové prehliadky a prehliadky bytových a nebytových priestorov. V rámci nich podľa hovorkyne zaistili rôzne množstvo drog, chemické látky a príslušenstvo určené na výrobu omamných a psychotropných látok, ako aj finančnú hotovosť a ďalšie veci.

Zistili tiež, že v roku 2014 bol 40-ročný Michal právoplatne odsúdený Krajským súdom v Bratislave za drogovú trestnú činnosť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny