Na hlavný obsah

Prezidentka udelila milosť matke samoživiteľke s tažko chorým synom

V súčasnosti žena nie je trestne stíhaná.

Prezidentka udelila milosť matke samoživiteľke s tažko chorým synom
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok (21. 4.) udelila individuálnu milosť 36-ročnej žene, ktorá je matkou 7-ročného syna s ťažkým zdravotným postihnutím. V minulosti spôsobila škodu 29 eur krádežou potravín. Informoval o tomhovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

„Odsúdená bola za prečin krádeže na trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov s podmienečným odkladom jeho výkonu a skúšobnou dobou 12 mesiacov. Keďže počas plynutia skúšobnej doby podmienečného odsúdenia spáchala viacero menej závažných, najmä dopravných priestupkov, súd jej nariadil výkon trojmesačného trestu. Okrem uvedeného odsúdenia nebola v minulosti súdne trestaná, viedla bezúhonný život a pred narodením syna riadne pracovala, neskôr už len formou brigád,“ uviedol hovorca.

V súčasnosti žena nie je trestne stíhaná. Jej prípadný nástup na výkon trestu odňatia slobody by mal veľmi nepriaznivý dopad na jej syna. Ten je na ňu výrazne citovo naviazaný, navštevuje špeciálne školské zariadenie a jeho stav si vyžaduje aj občasné hospitalizácie a zvýšenú starostlivosť matky, ktorá je samoživiteľkou v zložitej finančnej a bytovej situácii, spresnil Strižinec.

„Prezidentka sa preto v záujme zabezpečenia riadnej starostlivosti o maloleté dieťa po preskúmaní žiadosti o milosť, ako aj všetkých materiálov k nej doručeným, rozhodla odpustiť odsúdenej trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov s účinkom zahladenia odsúdenia. Dňom udelenia milosti sa teda na ňu hľadí, ako keby nebola odsúdená,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko