Na hlavný obsah

Tornádo v USA: V Arkansase má tri obete, v Illinois sa prepadla strecha divadla

Meteorológovia vydali varovania aj pre časti okolitých štátov.

Tornádo v USA: V Arkansase má tri obete, v Illinois sa prepadla strecha divadla
Domy po tom, čo tornádo spôsobilo rozsiahle škody v americkom štáte Arkansas. Foto: ČTK/AP/Colin Murphey

Tri obete na životoch a desiatky zranených si vyžiadalo veľké tornádo, ktoré v piatok (31. 3.) zasiahlo americký štát Arkansas. V meste Belvidere v štáte Illinois spôsobila silná búrka zrútenie strechy divadla, v ktorom prebiehal koncert a nachádzalo sa tam vyše 200 ľudí. Počas tohto incidentu prišla o život jedna osoba a 28 ďalších utrpelo zranenia. Informovala o to agentúra AFP.

Guvernérka Arkansasu Sarah Huckabeeová Sandersová spresnila, že dve osoby zahynuli v meste Wynne a jednu obeť potvrdil zástupca okresu Pulaski. Starosta štátneho hlavného mesta Little Rock Frank Scott mladší oznámil, že do tamojších nemocníc bolo prevezených takmer 30 ľudí.

Americké Stredisko pre predpoveď búrok (SPC) hlásilo 43 incidentov spôsobených tornádami v šiestich štátoch USA. Americká Národná meteorologická služba (NWS) vydala varovania pred tornádami pre časti okolitých štátov Tennessee, Illinois a Iowa, ako aj pre niektoré oblasti Indiany, Kentucky a Ohia.

Domácnosti bez elektriny

V meste Covington v Tennessee ošetrili v nemocnici v dôsledku tornáda piatich ľudí. V mestečku Sullivan v Indiane bolo značne poškodených viacero domov, uviedol tamojší starosta Clint Lamb.

Stanica CNN píše, že bez elektriny zostalo v piatok večer podľa portálu Poweroutage.us takmer 300 000 odberateľov v strednej časti USA. Najviac obyvateľov zostalo bez prúdu v štáte Illinois (100 000), v Arkansase hlásili výpadok v 69 000 domácnostiach.

V Spojených štátoch sú tornáda častým javom. Najmä v centrálnej a južnej časti krajiny, píše AFP. Minulý týždeň si ničivé tornádo vyžiadalo najmenej 25 životov v štáte Mississippi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet