Na hlavný obsah

Veliteľ vagnerovcov nariadil, aby jeho žoldnieri na Ukrajine nebrali zajatcov, ale všetkých na mieste zabíjali

Má ísť o reakciu na nahrávku dvoch ukrajinských vojakov.

Veliteľ vagnerovcov nariadil, aby jeho žoldnieri na Ukrajine nebrali zajatcov, ale všetkých na mieste zabíjali
Na snímke z videa zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin na bližšie nešpecifikovanom mieste na Ukrajine. Foto: TASR/AP

Zakladateľ a finančník Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin údajne nariadil svojim žoldnierom, aby v bojoch na Ukrajine nebrali zajatcov, ale všetkých protivníkov na mieste zabíjali.

S odvolaním sa na vyhlásenia na sociálnych sieťach o tom v pondelok (24. 4.) informovala agentúra Unian a server Ukrajinska pravda.

Rozhodnutie je podľa médií reakciou na nedávnu nahrávku dvoch údajne ukrajinských vojakov, ktorí spolu hovoria po rusky o tom, že zajatého zraneného vagnerovca zastrelia. Prigožin nahrávku označil za „dôkaz o poprave väzňa“. Kyjev autentickosť nahrávky nepotvrdil.

„Ešte nepoznáme meno nášho muža, ktorého zastrelili ukrajinskí darebáci. Zabijeme každého, kto je na bojisku. Neberte už ani jediného zajatca,“ povedal v komentári na telegrame Prigožin.

Zajatcov si Ukrajina s Ruskom, ktoré na ňu vlani vo februári zaútočilo, vymieňa pravidelne. Na začiatku apríla si obe strany vymenili vyše 200 vojnových zajatcov, podobne početná výmena sa konala aj v marci.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet