Bartalis vytvára históriu: Maďarsko zdoláva Francúzsko v predĺžení

Ide o druhé víťazstvo Maďarska v elitnej kategórii MS.

Maďarskí hokejisti oslavujú víťazstvo nad Francúzskom Foto: SITA

Maďarskí hokejisti zvíťazili v utorňajšom (16. 5.) zápase A-skupiny MS v hokeji 2023 nad Francúzskom 3:2 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 62. minúte István Bartalis.
Maďari zaznamenali druhý triumf v elitnej kategórii, prvé víťazstvo si pripísali na svoje konto na MS v roku 2016 proti Bielorusku (5:2).

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Francúzi nastúpia na štvrtý duel už v stredu (17. 5.) od 19.20 SELČ proti domácemu Fínsku, Maďarov čaká vo štvrtok (18. 5.) od 19.20 súboj so Švédskom.

Dramatický zápas hrdinsky rozhodol Bartalis

Úvodné dejstvo sa nieslo v znamení urputného boja a obom tímom chýbala kreativita. Na prvý gólový moment sa čakalo do 18. minúty, keď využil presilovú hru Bertrand a poslal Francúzov do vedenia. Do kabín sa však odišlo za vyrovnaného stavu, ktorý zabezpečil dvadsať sekúnd pred koncom prvej časti Stipsicz.

Maďari sa mohli ujať vedenia v prostrednej časti, ale početnú výhodu o dvoch hráčov nevyužili. V 30. minúte prišiel zákonite trest v podobe inkasovaného gólu z hokejky Boudona a Francúzi druhýkrát v zápase vyhrávali.

Počas 34. minúty však francúzskej defenzíve ušiel Galló, ktorý prekonal Ylönena, a tak po štyridsiatich minútach bol stav znovu nerozhodný.

V tretej tretine dominovala na oboch stranách pozorná defenzíva a zápas dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o extra bode pre Maďarov Bartalis.