Na hlavný obsah

Masová streľba v belehradskej škole má desiatu obeť

Postrelené dievča napriek snahe lekárov zomrelo.

Masová streľba v belehradskej škole má desiatu obeť
Ľudia zapaľujú sviečky za obete streľby neďaleko základnej školy v Belehrade. Foto: TASR/AP

Dievča, ktoré utrpelo vážne zranenia, keď jej spolužiak 3. mája spustil streľbu v jednej zo škôl v Belehrade, v pondelok (15. 5.) napriek snahe lekárov zomrelo. Informovala o tom agentúra HINA. Dodala, že dievča sa stalo desiatou obeťou vôbec prvej masovej streľby v škole v Srbsku.

Len 13-ročný chlapec 3. mája zastrelil ôsmich spolužiakov a ochrankára školy a zranil ďalších šesť školákov a jedného učiteľa.

Páchateľa streľby zatkli a umiestnili do psychiatrickej liečebne pre mladistvých, pretože vzhľadom na svoj vek nemôže byť za zločin trestne zodpovedný. Jeho otec je vo väzbe.

HINA pripomenula, že deň po streľbe v Základnej škole Vladislava Ribnikara v Belehrade 21-ročný strelec v dvoch dedinách pri meste Mladenovac zabil osem ľudí a zranil ďalších 14. Muža, ktorý sa k činu priznal, stíhajú väzobne. Vo väzbe je aj jeho otec.

V súvislosti s týmito bezprecedentnými masovými streľbami v novodobej histórii Srbska sa v krajine začala kampaň za dobrovoľné odovzdanie nezákonne držaných zbraní, munície a výbušných zariadení. Do nedele (14. 5.) odovzdali 13 500 kusov zbraní a desaťtisíce kusov munície. Kampaň sa končí 8. júna, odkedy budú platiť prísne tresty za nelegálne držanie zbraní.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet