Na hlavný obsah

Poslanci ukončili schôdzu skôr. O prerokovaných desiatkach návrhov tak nehlasovali

Presunú sa na ďalšiu riadnu schôdzu.

Poslanci ukončili schôdzu skôr. O prerokovaných desiatkach návrhov tak nehlasovali
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili aktuálnu 90. schôdzu skôr. O prerokovaných desiatkach návrhov nehlasovali. Podľa slov predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) ich presunú na ďalšiu riadnu schôdzu, tá sa má začať 13. júna.

Návrh na ukončenie schôdze predložila šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Za hlasovalo 89 zo 135 prítomných poslancov, proti bolo 41 poslancov, traja sa zdržali a dvaja nehlasovali.

Zemanová pri návrhu argumentovala situáciou v pléne. Poslanci mali o prerokovaných bodoch z uplynulých dní hlasovať o 17.00 h. V úvode hlasovania však do programu pribudol nový bod, a to uznesenie k hlasovacím právam SR v inštitúciách Európskej únie (EÚ). Následne schôdzu prerušili, aby mohol zasadnúť výbor. Po prestávke už plénum o uznesení nerokovalo a schôdzu poslanci ukončili.

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič s predčasným ukončením schôdze nesúhlasí. „Nebol tam podľa mňa žiadny chaos, len niekomu sa chcelo silou mocou ublížiť hnutiu OĽANO, lebo my sme tam mali asi 40 návrhov zákonov,“ komentoval.

Líder Smeru-SD Robert Fico považuje rozhodnutie prerušiť schôdzu v tomto okamihu za správne. „Keď treba, sme pripravení aj skôr rokovať, ako je riadna schôdza v júni. Nech vyberú zákony, ktoré sú pre Slovensko dôležité,“ skonštatoval s tým, že na schôdzi sa namiesto vážnych problémov riešili iba individuálne problémy poslancov.

Nezaradený poslanec a expremiér Eduard Heger skonštatoval, že kľúčové boli vládne návrhy. „Tie najdôležitejšie boli odrokované. Zarezali sme kampaňové návrhy, lebo sme ich nepovažovali za správne,“ podotkol.

Viac sa dozviete vo videu:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko