Na hlavný obsah

Požiar v Českom Švajčiarsku sa podarilo zlikvidovať. Polícia zadržala podozrivú osobu

Zabral rýchly zásah hasičov.

Požiar v Českom Švajčiarsku sa podarilo zlikvidovať. Polícia zadržala podozrivú osobu
Pohľad na zásah hasičov v Českom Švajčiarsku. Foto: Twitter/@hasici_cr

Úsťanskí hasiči ukončili zásah pri požiari v Národnom parku České Švajčiarsko, ktorý na mieste vypukol vo štvrtok (18. 5.) popoludní. Likvidáciu požiaru oznámili na sociálnej sieti twitter.

„Počas noci sa žiadne horenie neobjavilo. Bol pokoj. Po opakovanom meraní termokamerou nebolo ani ráno nič namerané,“ uviedli krajskí hasiči. Z miesta sa sťahujú. Český minister vnútra Vít Rakušan sa im poďakoval za rýchly zásah.

Polícia potvrdila, že v súvislosti s požiarom zadržala jednu osobu, ktorá je podozrivá z trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbalosti.

Požiar v okolí Pravčickej brány vypukol vo štvrtok popoludní, na tiesňovú linku bol nahlásený krátko po 14.00 h. Na mieste zasahovalo deväť hasičských jednotiek, vyhlásený bol tretí stupeň požiarneho poplachu.

Okolo 17.00 h hasiči požiar lokalizovali a dohášali zasiahnutú plochu. V noci na mieste zostali dve hasičské jednotky a miesto sledovali termokamerou, aby sa uistili, že sa oheň nešíri koreňovým systémom. Celkom horela plocha približne vo veľkosti 100×100 metrov.

Vlani v júli zasiahol park dosiaľ vôbec najväčší požiar v novodobej českej histórii. Horelo na viac ako tisíc hektároch a plamene sa podarilo uhasiť až po 20 dňoch.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet