Na hlavný obsah

Talianska polícia zadržala ďalších 61 ľudí. Sú podozriví z členstva v kalábrijskej mafii ‚Ndrangheta

Rozsiahle razie sa uskutočnili v siedmich regiónoch.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímkaFoto: Profimedia

Talianska polícia zadržala ďalších 61 ľudí podozrivých z členstva v kalábrijskej mafii ‚Ndrangheta. Rozsiahle razie sa uskutočnili v siedmich regiónoch. Zadržaní sú podozriví z množstva zločinov vrátane podvodov, obchodu s drogami, infiltrácie do vládnych štruktúr či vydierania miestnych farmárov, uviedla spravodajská stanica BBC.

Na raziách sa podieľalo viac ako 500 policajtov. Ide o súčasť rozsiahlejšej, stále prebiehajúcej operácie proti jednej z najväčších, najmocnejších a najrozšírenejších zločineckých organizácií na svete.

Minulý týždeň pri rozsiahlej razii vo viacerých európskych krajinách, ako aj v Brazílii a Paname zatkli vyše 130 ľudí. Podľa polície išlo vtedy o najväčšiu operáciu, ktorá bola kedy proti ‚Ndranghete vykonaná.

Nehoda, ktorej predchádzalo niekoľkoročné vyšetrovanie, sa vtedy odohrala v skorých ranných hodinách v Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Portugalsku, Španielsku, Slovinsku, Rumunsku, Brazílii a Paname. Zhabaný bol majetok v hodnote 25 miliónov eur.

Zadržaných obvinili zo zločineckého spolčenia, medzinárodného obchodu s drogami, obchodovania so zbraňami, daňových únikov, podvodov či prania špinavých peňazí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet